Szakmai, soft skill, informatikai és nyelvi képzések pályázati forrásból 70 milliárd forint értékben
A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül
GINOP Plusz-3.2.1-21 pályázat megvalósítása a Bonus Nyelviskola és Oktatási Központ közreműködésével Magyarország egész területén
A pályázat célja, hogy a vállalkozások olyan támogatást kaphatnak a foglalkoztatottak technológiai képzésére, illetve olyan irányú (tovább)képzésére, amelynek eredményeként magasabb hozzáadott értéket tudnak a vállalatuknál előállítani. A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat feladata, hogy a kiemelt ágazatokban működő mikro-, kis- és középvállalkozások, valamint a nagyvállalatok és munkavállalói számára a jelen felhívásban meghatározott feltételeknek megfelelő képzések lebonyolítását biztosítsa felnőttképzők bevonása révén. A vállalkozások a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálaton keresztül jutnak hozzá támogatáshoz a képzési költség támogatásához és a munkavállalók képzése alatti kieső munkaidőt kompenzáló bértámogatáshoz.
Mikor lehet benyújtani a támogatási kérelmet?
A támogatás 2. szakaszára 2022. február 15. napjától nyújtható be kérelem, a forrás kimerüléséig, de legkésőbb 2023. április 30. napjáig.
Kik lehetnek támogatott vállalkozások?
- Mikro-, kis- és középvállalkozások, amelyek rendelkeznek legalább 1 lezárt, teljes üzleti évvel;
- Nagyvállalatok, amelyek rendelkeznek legalább 2 lezárt, teljes üzleti évvel.
- Többségi állami tulajdonban álló gazdasági társaságok csak akkor nyújthatnak be támogatási kérelmet, ha a Kormány előzetesen hozzájárult.
- A vállalkozói támogatási kérelem benyújtására konzorciumi formában nincs lehetőség.
- Ugyanazon vállalkozás többször is benyújthat támogatási kérelmet, amennyiben a korábbi igénylési körben támogatott képzések megvalósultak, és a záró elszámolást benyújtotta.
- A vállalkozások által igényelhető képzési célú támogatás feltételesen vissza nem térítendő támogatás, azaz a vissza nem térítendő támogatás a vállalt képzések projektidőszakon belüli nem megfelelő teljesítése, valamint a felhívásban meghatározott továbbfoglalkoztatásra, valamint béremelésre meghatározott vállalások nem teljesítése esetén a nem teljesítés mértékének arányában visszakövetelésre kerül.
A támogatás összege és mértéke
A támogatás összege áll:
- képzési költségből;
- bértámogatásból;
- projekt-előkészítésből;
- projektmendzsmentből;
- szakmai megvalósítói költségből.
A bértámogatás, projekt-előkészítés, projektmenedzsment és szakmai megvalósítói költség igénylése opcionális.
Elszámolás jogcíme:
- Képzések: Képzési támogatás
- Bértámogatás, projekt előkészítés és projektmenedzsment: De minimis és mezőgazdasági csekély összegű támogatás.
Képzés és bér | Projektelőkészítés | Projektmenedzsment | Szakmai megvalósítók | |
Mikro- és kisvállalkozás | 70% | 100% | 100% | 100% |
középvállalkozás | 60% | 100% | 100% | 70% |
Nagyvállalat | 50% | 100% | 100% | - |
Milyen elvárások vonatkoznak a támogatott vállalkozásokra a képzések megvalósítását illetően?
A felnőttképzésről szóló 2013. évi LXXVII. törvény (Fktv.) 1. § (1) bekezdés a) pontja szerinti oktatás és képzés valósítható meg.
- Kötelező a személyes jelenlét az olyan tanóra esetében, amely olyan kompetencia átadására irányul, amely kizárólag személyes jelenlét mellett sajátítható el.
- Távoktatás és zárt rendszerű elektronikus távoktatás esetében csak a kontaktórás formában megvalósított képzés, illetve konzultáció idejére lehetséges a képzésbe bevont munkavállalók személyi jellegű ráfordítása soron költséget elszámolni.
A képzés elvégzésének igazolása a Felnőttképzési Adatszolgáltatási Rendszerben (FAR) kiállított tanúsítvány kiállításával és a képzésben résztvevők számára való átadás dokumentálásával történik.
Kieső munkaidőre jutó bér támogatása: Kizárólag a képzésben töltött munkaórákra jutó bruttó bér és szociális hozzájárulási adó vehetők figyelembe.
Támogatás az alábbiak szerint alakulhat:
Mikro- és kisvállalkozás: max. 70%
Középvállalkozás: 60%
Nagyvállalat: 50%
Az igényelhető előleg mértéke legfeljebb a képzések megvalósítására, valamint a projektelőkészítésre, projektmenedzsmentre és a szakmai megvalósítók költségére megítélt támogatás 100%-a lehet.
Abban az esetben, ha egy adott személy több képzésben is részt vesz, nem az előleg folyósításakor kerül alkalmazásra a halmozódási szabály, hanem a foglalkoztató által benyújtandó képzésen részvevők névsorának beküldésekor kerül vizsgálatra az egy főre eső képzési költség maximumának vizsgálata. A maximum elérésekor a foglalkoztató vállalja, hogy ezen munkavállalójára csak a kieső munkaidőre járó bértámogatás kerül folyósításra, és az előzetesen kifizetett képzési előleget visszafizeti.
A célcsoport képzéshez kapcsolódó költségek és a képzésbe bevont munkavállalók személyi jellegű ráfordításai esetében az egy vállalkozás által igényelt támogatás együttesen nem haladhatja meg a támogatást igénylő vállalkozás támogatási kérelem benyújtását megelőző utolsó lezárt, teljes üzleti évben fizetett személyi jellegű ráfordításainak a 25%-át.
Az egy vállalkozás részére a jelen felhívás alapján (meghirdetési szakaszonként összesen) nyújtható továbbadott támogatás maximális összege:
Mikro-, kis- és középvállalkozás: 75 millió Ft
Nagyvállalat: 150 millió Ft
Elszámolható képzési költségek:
KÉPZÉS TÍPUSA |
EGY FŐRE JUTÓ ÓRADÍJ |
MAX. CSOPORT-LÉTSZÁM/KÉPZÉS (FŐ) |
Szakmai ismeretre irányuló |
4 375 Ft |
20 |
Soft skill Olyan, gazdasági ágazattól független, a munkaerő-piacon széleskörűen alkalmazható kompetenciák megszerzésére, vagy fejlesztésére irányuló képzés, amely részszakmához, szakképesítéshez, nyelvi, vagy informatikai képzettséghez nem, vagy csak részben köthető kompetenciák fejlesztését célozza. |
3 750 Ft |
20 |
Információs és kommunikációs technológiák Olyan képzés, amely digitális technológia használatához vagy alkalmazásához szükséges kompetencia megszerzésére, fejlesztésére irányul. |
3 125 Ft |
20 |
Nyelvi Az Európa Tanács Közös Európai Referenciakeretben ajánlott hatfokozatú rendszer szintjeiben megfogalmazott követelmények teljesítésére irányuló képzés. |
2 500 Ft |
10 |
- A táblázatban található maximális elszámolható egy főre jutó óradíjak a vásárolt szolgáltatásként megvalósuló külső képzések, az Fktv. szerint engedélyezett vagy bejelentett, vagy ágazati jogszabály szerint megvalósított képzésekre vonatkoznak.
- A táblázatban szereplő maximális elszámolható egy főre jutó óradíj esetében az adott hirdetési szakaszra vonatkozó hirdetmény súlyozott átlagos óradíjat is megállapíthat.
- Az egy képzésben résztvevő esetében az elszámolható költség maximálisan 250.000 Ft lehet, ami maximálisan 350.000 Ft-ra növelhető, amennyiben a továbbadott támogatás mértékének növeléséhez kapcsolódó indikatív feltételeket teljesíti.
Projekt előkészítési költség összetétele
Képzési terv kialakítása, munkavállalói képzési igények felmérése:
Az elszámolható összeg az igényelt képzési támogatással arányosan 10 millió Ft képzési támogatásonként legfeljebb 500 ezer Ft. Ha a képzési támogatás nem éri el a 10 millió Ft-ot, akkor is támogatásonként legfeljebb 500 ezer Ft igényelhető. (Pl: a teljes képzési költség 15 millió forint, ebben az esetben az előkészítési költség 500.000 Ft (100%-os intenzitás), a teljes képzési költség 21 millió forint az előkészítési költség 1.000.000 Ft).
Elszámolható költségek:- személyi jellegű ráfordítás (bérköltség a projektre fordított munkaidővel arányosan);
- igénybevett szakértői szolgáltatás díja (megbízási díj vagy vállalkozási jogviszony)
Külső cég alkalmazása esetében a 3 árajánlat beküldése alól mentesül az a támogatást igénylő, aki az IFKA által minősített szervezettől kívánja igénybe venni a szolgáltatást. A Bonus Nyelviskola rendelkezik a szükséges IFKA tanúsítvánnyal a szakértői szolgáltatás ellátásához.
PROJEKTMENEDZSMENT KÖLTSÉGEI
- Projektmenedzsment személyi jellegű ráfordítása (bérköltség a projektre fordított munkaidővel arányosan)
- Projektmenedzsmenthez kapcsolódó útiköltség
- Projektmenedzsmenthez igénybe vett szakértői szolgáltatás díja (megbízási díj, vállalkozási jogviszony)
Az elszámolható költség az összes elszámolható költségleg feljebb 2,5 %-a.
Külső cég alkalmazása esetében a 3 árajánlat beküldése alól mentesül az a támogatást igénylő, aki az IFKA által minősített szervezettől kívánja igénybe venni a szolgáltatást. Projektmenedzsment esetében a „Projektfejlesztési-, projektmenedzselési tanácsadás” c. terület vehető figyelembe. A Bonus Nyelviskola rendelkezik a feladat ellátásához szükséges IFKA tanústvánnyal.
A projektelőkészítés és projektmenedzsment költségek támogatási intenzitása 100%-os mértékű!
Szakmai megvalósításban közreműködő munkatársak költségei - szakmai megvalósításhoz kapcsolódó személyi jellegű ráfordítás
-
bértámogatás (munkaviszony, vagy természetes személlyel kötött megbízási szerződés)
A szakmai megvalósító(k) esetében az összes elszámolható költség összege teljes munkaidő esetén maximum havi 300.000 Ft, vagy ennek időarányos összege. Amennyiben több szakmai megvalósító kerül alkalmazásra, az elszámolható költség ebben az esetben is összesen 300 000 Ft lehet.
A szakmai megvalósításban közreműködő munkatársak költségei kizárólag mikro-, kis- vagy középvállalkozásnak minősülő támogatott vállalkozás esetében számolhatók el.
A TOVÁBBADOTT TÁMOGATÁS MÉRTÉKÉNEK NÖVELÉSÉHEZ KAPCSOLÓDÓ INDIKATÍV FELTÉTELEK:
Amennyiben a kérelem az alábbi 4 feltétel valamelyikének megfelel, az egy főre jutó elszámolható maximális képzési költség összege növelhető:
Területi szempontok érvényesítése: A képzésbe vont munkavállalók vagy meghatározott részük foglalkoztatása a támogatást igénylő vállalkozás szabad vállalkozási zónában található telephelyén történik.
- A szempont kizárólag az érintett munkavállaló esetében alkalmazható.
Ágazati szempontok érvényesítése: A pályázatot benyújtó vállalat kiemelt iparágban működik – a támogatást igénylő vállalkozás főtevékenységeként a felhívás 7. mellékletében meghatározott TEÁOR számmal rendelkező tevékenység bejegyzésre került 2020. december 1-ét megelőzően.
Képzésbe vont hátrányos helyzetű és megváltozott munkaképességű munkavállalók:
A szempont kizárólag az érintett munkavállaló esetében alkalmazható:
- 15 és 24 év közötti életkorú; vagy
- 50 éven felüli személy; vagy
- alacsony iskolai végzettségű vagy pályakezdő (nem szerzett középfokú végzettséget vagy szakmai képesítést, vagy a nappali tagozatos tanulmányait legfeljebb két éve fejezte be, és még nem állt rendszeres, fizetett alkalmazásban.
EREDMÉNYESSÉGI MÉRÉS A TOVÁBBADOTT TÁMOGATÁST IGÉNYLŐ VÁLLALKOZÁSOK ESETÉBEN:
A vállalkozások részére megítélt továbbadott támogatás feltételesen vissza nem térítendő támogatás, azaz visszatérítendő támogatásnak minősül azzal, hogy a támogatott projekt megfelelő teljesítése (projekt megvalósítási időszak), valamint az előre meghatározott – a képzések befejezését követő tárgyhó első napjától számított 12 hónapot követően mért – eredményességi célok elérése esetén részben vagy egészben átalakítható vissza nem térítendő támogatássá.
Eredményességi szempontok:
- Továbbfoglalkoztatás: A támogatást igénylő vállalkozás az utolsó képzési alkalmat követő naptól számított legalább 12 hónapon keresztül a képzésben résztvevő munkavállalókat foglalkoztatja.
- Béremelés mértéke: A támogatást igénylő vállalkozás az utolsó képzési alkalmat követő naptól számított legalább 12 hónapon keresztül a képzésben résztvevő munkavállalók átlagos bruttó bérének vonatkozásában az adott évre béremelést hajt végre.
Képzőkre vonatkozó feltételek:
- A képzőintézmény rendelkezik legalább egy teljes lezárt üzleti évvel.
- A képzőintézmény adózás előtti eredménye a legutolsó lezárt üzleti évben meghaladja az 1 millió Ft-ot.
- A képzőintézmény rendelkezik: 1. a választott képzéstípusnak megfelelő; 2. OSAP adatlappal vagy a FAR rendszerbe történő adatszolgáltatással igazolt; 3. az adott képzés típusában legalább 100 résztvevő befejezett képzését igazoló referenciával.
- A képzőintézményre a felnőttképzési államigazgatási szerv a kérelem benyújtását megelőző két évben az aktuális minimálbért meghaladó összegű hatósági bírságot nem szabott ki.
- A képzőintézmény rendelkezik a felnőttképzésről szóló 2013. évi LXXVII. törvény 2020. január 01-től hatályos állapot szerinti bejelentéssel, engedéllyel.
- A képzőnek legkésőbb 5 nappal a képzés megkezdése előtt a www.munka.hu honlapon elhelyezett űrlapon keresztül rendelkezésre kell bocsátani a képzés tervezett ütemtervét, és a képzésben résztvevők névsorát. Amennyiben ez változik, legkésőbb 3 munkanappal a megjelölt felületen szükséges tájékoztatni a támogatót.
- Megfelelő képzési terv kidolgozása.
- Kérelmenként maximálisan 15 db eltérő képzési programú képzés rögzíthető. Egy képzésnek számítanak az azonos tartalommal, több csoportban indított Fktv. szerinti képzések.
- 18 hónapon belül kell a támogatási programot megvalósítani.
Mindezen szigorú feltételeknek való megfelelés mellett, a Bonus Nyelviskola és Oktatási Központ széles körű szakmai tapasztalatával hatékonyan tudja támogatni az Ön vállalkozását a megfelelő szakmai, informatikai, soft skill és nyelvi képzések kiválasztásában, valamint a pályázat elkészítésében.
Miért érdemes a Bonus Nyelviskolával tervezni a pályázat megvalósítását?
- Széles képzési választék szakmai, soft skill, informatikai és nyelvi képzések esetén.
- Engedélyezett felnőttképzési intézmény, több mint 200 engedélyezett képzési progammal.
- Országos hálózatunk révén Magyarország bármely pontján megvalósítjuk a képzéseket.
- Sok éves szakmai tapasztalatunk van EU forrásból megvalósuló képzések szervezésében és lebonyolításában (TÁMOP, GINOP, GINOP Plusz, VEKOP, EFOP, Diplomamentő, GINOP Plusz stb)
- 23 éves működésünk során közel ezer referenciával rendelkezünk.
- A pályázatírás, a projektmenedzsment, projekt előkészítés és a képzés területén is teljes körű szolgáltatást nyújtunk.
- Intézményünk az IFKA által regisztrált képző intézmény és minősített tanácsadó vállalkozás.
Szakértő csapatunk segítségével a képzések megvalósítása mellett a pályázatírást és a projekmenedzsmentet is elvégezzük, valamint a képzési terveket is összeállítjuk az Ön vállalkozása részére. Az elmúlt években iskolánk több mint egy milliárd forint értékben valósított meg képzéseket állami és Európai Uniós források felhasználásával (GINOP, GINOP Plusz, VEKOP, TÁMOP, EFOP, Diplomamentő pályázatok stb.), így nagy tapasztalattal rendelkezünk a legszigorúbb elszámolási feltételeknek való megfelelésben is.
További információk:
Bodrogi Tímea
pályázati menedzser
Telefon: +36 30 597 8211
E-mail: palyazat@bonusnyelviskola.hu